Mesut OzilArsenal i Čelsi sigurni, Junajtedu samo bod kod kuće

Fudbaleri Arsenala i Čelsija očekivano su osvojili bodove na domaćem terenu, dok je šampion Mančester Junajted na Old Trafordu ispustio pobedu protiv Sautemptona primivši gol u samoj završnici susreta.
Londonske „tobdžije“ i „plavci“ slavili su istim rezultatom (4:1) protiv Noriča, odnosno Kardifa, s tim što je tim Žozea Murinja do uspeha došao nakon preokreta.
Ekipu Arsenala do uspeha je vodio majstor na sredini terena Mesut Ozil, koji je bio i dvostruki strelac, a šestom pobedom ove sezone ekipa Arsena Vengera zadržala je vođstvo na tabeli sa dva boda prednosti nad Čelsijem i Liverpulom.
Navijače na Stamford Bridžu šokirao je vodeći gol Velšana već u 10. minutu, ali je Čelsi u nastavku sredio redove, zaigrao mnogo angažovanije i bez većih problema došao do očekivanog uspeha, uz dva pogotka Edena Azara.
Srpski reprezentativac Branislav Ivanović odigrao je svih 90 minuta u dresu domaćina.
Mančester Junajted poveo je kod kuće golom Van Persija u 26. minutu, ali je u nastavku sa zebnjom iščekivao poslednji sudijski zvižduk, jer je odlični Sautempton igrao otvoreno i bez respekta, što je rezultiralo izjednačenjem u finišu.
Srpski defanzivac Nemanja Vidić danas nije bio u kombinaciji za utakmicu.
Rezultati 8. kola Premijer lige:
Stouk – Vest Bromvič Albion 0:0
Svonsi – Sanderlend 4:0 (Bardsli 57. autogol, De Guzman 59, Boni 65. penal, Čiko 80)
Mančester Junajted – Sautempton 1:1 (Van Persi 26 – Lalana 89)
Everton – Hal 2.1 (Miralas 8, Pijenar 57 – Sagbo 30)
Arsenal – Norič 4:1 (Vilšir 18, Ozil 58, 88, Remzi 83 – Hoson 70)
Čelsi – Kardif 4:1 (Azar 33, 82, Eto 66, Oskar 78 – Mač 10)
Njukasl – Liverpul 2:2 (Kabaje 23, Dame 57 – Džerard 42. penal, Staridž 72)
Od 18.30 sati igraju Vesthem – Mančester Siti.
Sutra se sastaju Aston Vila – Totenhem, a u ponedeljak Kristal Palas – Fulam.
Tabela: Arsenal 19 bodova, Čelsi i Liverpul po 17, Sautempton i Everton po 15, Mančester Siti i Totenhem po 13, Mančester Junajted, Hal i Njukasl po 11, itd.