Diego Costa Atletico

Pobeda Atletika za ostanak u gornjem domu Primere

Fudbaleri Atletika Bilbao savladali su večeras na domaćem terenu ekipu Viljareala sa 2:0, u preostaloj utakmici 9. kola španske Primere. Klub iz Baskije potvrdio je dobru formu i petom pobedom ove sezone zadržao mesto u gornjem delu tabele, dok je Viljareal pretrpeo tek drugi poraz i ostao četvrtoplasirani.
Atletik je obezbedio uspeh još u prvom poluvremenu, kada je postigao oba gola i to u roku od dva minuta. U nastavku je zaigrao opuštenije, iako je celo drugo poluvreme imao igrača više, nakon što je Sorijano dobio dva žuta kartona.
Današnji rezultati:
Atletik Bilbao – Viljareal 2:0 (Riko 33, Aduriz 35)
Selta – Levante 0:1 (Diop 89)
Odigrano juče: Granada – Hetafe 0:2, Betis – Elče 1:2, Valjadolid – Sevilja 2:2, Almerija – Rajo Valjekano 0:1.
Odigrano u subotu: Osasuna – Barselona 0:0, Espanjol – Atletiko Madrid 1:0, Real Madrid – Malaga 2:0, Valensija – Sosijedad 1:2.
Tabela: Barselona 25 bodova, Atletiko Madrid 24, Real Madrid 22, Viljareal 17, Hetafe i Atletik Bilbao po 16, Espanjol 14, Valensija i Levante po 13, itd.

Povezana vest:  Blekburn zainteresovan za Maradonu i Rednapa