jelensuperliga logo

SUPERLIGA SRBIJE, REZULTATI

Crvena zvezda osvojila samo bod u Nišu

Fudbaleri Radničkog i Crvene zvezde igrali su večeras u Nišu nerešeno 1:1, u poslednjoj utakmici 10. kola Superlige Srbije. Domaćin je silovito krenuo i poveo već u osmom minutu, pa se činilo da crveno-belima nema spasa na neugodnom gostovanju na Čairu. Međutim, Beograđani su postepeno sredili redove, preuzeli inicjativu, a Dauda je u finisu poluvremena poravnao rezultat.
Nastavak utakmice protekao je u velikoj borbi, gosti su bili konkretniji i opasniji propustivši više povoljnih prilika pred mrežom Nišlija. Prave zicere nisu realizovali Mrđa, Milijaš i Dauda, pa su crveno-beli morali da se zadovolje remijem, nakon kojeg zaostaju četiri boda za vodećim Partizanom.
Susret na Čairu kasnio je oko pet minuta zbog velikog korišćenja pirotehnike na tribinama.
Radnički Niš – Crvena zvezda 1:1 (Hadžibulić 8 – Dauda 45)
Odigrano ranije danas:
Čukarički – Voždovac 2:3 (D. Srnić 13, 80 – Babović 25, Karaklajić 70, Obradović 90+3)
Sloboda – Javor 0:1 (Sotirović 61)
Partizan – Napredak 1:1 (Luka 88 – Trujić 48)
Radnički Kragujevac – Spartak 0:0
Novi Pazar – Donji Srem 1:0 (Mutavdžić 45+3)
OFK Beograd – Vojvodina 0:2 (Poletanović 29, Škuletić 62)
Rad – Jagodina 0:2 (Đurić 64, Arsenijević 86)
Tabela: Partizan 21 bod, Vojvodina 19, Čukarički 18, Crvena zvezda 17, Radnički Niš 15, Jagodina 15, Spartak 14, Novi Pazar 14, Napredak 13, Voždovac 13, itd.
U 11. kolu Superlige sledećeg vikenda igraju Vojvodna – Radnički Kragujevac, Javor – OFK Beograd, Jagodina – Sloboda, Napredak – Rad, Crvena zvezda – Partizan, Voždovac – Novi Pazar, Donji Srem – Radnički Niš i Spartak – Čukarički.

Povezana vest:  JELEN SUPERLIGA, Derbi 19. kola igra se na Banjici