Mario MandzukicBajern primio dva gola od Herte, Dortmund bolji od Šalkea

Fudbaleri Bajerna savladali su danas u Minhenu ekipu Herte sa 3:2, dok je Borusija Dortmund slavila u Gelzenkirhenu protiv Šalkea rezultatom 3:1, u utakmicama 10. kola nemačke Bundes lige.
Aktuelni prvak Nemačke i Evrope očekivano je došao do bodova, međutim, gosti iz Berlina pružili su veoma snažan otpor. Herta je šokirala navijače na Alijanc areni vodećim golom već u 4. minutu, ali u nastavku nije odolela napadima izabranika Pepa Gvardiole.
Bavarci su preokrenuli rezultat u drugom poluvremenu, a gosti su do kraja samo ublažili poraz.
Borusija Dortmund ne popušta i za petama je najvećem rivalu. Uspeh protiv Šalkea ostvaren je bez većih problema, a srpski defanzivac Neven Subotić odigrao je standardno dobro svih 90 minuta.
Rezultati:
Bajer Leverkuzen – Augsburg 2:1 (Rolfs 34, Emre Kan 83 – Han 24)
Majnc – Ajntraht Braunšvajg 2:0 (Okazaki 8, 68)
Hanover – Hofenhajm 1:4 (Sane 56 – Salihović 10. penal, Herdling 18, Firmino 62, 64)
Bajern Minhen – Herta 3:2 (Mandžukić 29, 51, Gece 54 – Ramos 4, Ben Hatira 58)
Šalke – Borusija Dortmund 1:3 (Mejer 62 – Obamejang 14, Sahin 52, Blaščikovski 74)
Od 18.30 sati igraju Volfsburg – Verder Bremen.
Odigrano juče: Štutgart – Nirnberg 1:1.
U nedelju se sastaju Frajburg – Hamburger i Borusija Menhengladbah – Ajntraht Frankfurt.
Tabela: Bajern Minhen 26 bodova, Borusija Dortmund i Bajer Leverkuzen po 25, Herta 15, Šalke 14, Štutgart, Borusija Menhengladbah, Hofenhajm Hanover i Majnc po 13, itd.

Povezana vest:  Trening meč u Humskoj: Fudbaleri Partizana pobedili Zemun