Adem Ljajic

Roma ne posustaje, pobeda Juventusa i poraz Milana

Fudbaleri Rome zadržali su maksimalan učinak i prvo mesto na tabeli Serije A, pošto su danas u meču devetog kola u gostima savladala Udineze sa 1:0.
„Vučica“ je od 66. minuta imala igrača manje, pošto je drugi žuti karton zaradio Majkon, ali je 15 minuta kasnije rezervista Majk Bredli doneo bodove Rome u čijem timu je bio i Adem Ljajić.
Dušan Basta igrao je za Udineze u poslednjih 15 minuta, dok je golman Željko Brkić presedeo ceo meč na klupi domaćina.
Branilac titule Juventus na svom terenu je savladao Đenovu sa 2:0 i ostao u trci sa Romom i Napolijem. Golove za Staru damu dali su Arturo Vidal i Karlos Tevez.
Ekipa Milana doživela je iznenađujući poraz od 3:2 na gostovanju u Parmi.
Strelac gola kojim je domaćin stigao do velike pobede bio je Marko Parolo u 90. minutu.