FUDBALSKA-LOPTA

Jagodina i Sloboda u četvrtfinalu Kupa Srbije

Fudbaleri Jagodine i užičke Slobode plasirali su se u četvrtfinale Kupa Srbije pošto su večeras u utakmicama osmine finala istim rezultatom (2:0) pobedili ekipe Čukaričkog, odnosno Voždovca.
Branioci trofeja neočekivano lako su slavili na Banovom brdu. Oba gola postigli su u prvom poluvremenu u roku od šest minuta i u nastavku rutinski odbranili prednost.
Jagodinci su ovim uspehom potvrdili da će ponovo biti kandidati za samu završnicu takmičenja.
Sloboda je kod kuće zasluženo prošla dalje u susretu sa Voždovcem posle bolje igre u drugom poluvremenu.
Čukarički – Jagodina 0:2 (Lepović 21, Arsenijević 27)
Sloboda – Voždovac 2:0 (Žeravica 71, Pejović 77)
Odigrano ranije danas:
Radnički Niš – Partizan 0:3 (Luka 7, Ninković 49, 73)
Vojvodina – Novi Pazar penalima 3:0 (0:0)
Donji Srem – Borac Čačak 2:0 (Marčeta 18, Čordašić 88. penal)
OFK Beograd – Jedinstvo Užice 2:1 (Paločević 47, 90+4 – Paunović 19)
Spartak – Napredak 2:0 (Nosković 73, 90+2)
U preostaloj utakmici osmine finala od 19 sati igraju Crvena zvezda – Radnički Kragujevac.
Četvrtfinalni mečevi nacionalnog kupa na programu su 4. decembra.

Povezana vest:  KVALIFIKACIJE ZA LIGU EVROPE, Rad novom pobedom potvrdio plasman u 2. kolo