FUDBALSKA-LOPTASERIA A

Kjevo siguran u duelu sa Livornom

Fudbaleri Kjeva savladali su Livorno sa 2:0 u jedinoj današnjoj utakmici 34. kola italijanskog prvenstva.

Kjevo je poveo golom Serđa Pelisijera u 28. minutu, a konačan rezultat postavio je Elvis Abruskato u 88.

Tri boda osvojena u duelu sa Livornom Kjevu su verovatno obezbedila i ostanak u Seriji A, jer tim iz Verone sada ima 10 bodova više od ekipa u zoni ispadanja.

Povezana vest:  UEFA FUTSAL EURO 2016, Španija pobedila Mađarsku na EP u futsalu u Beogradu

Livorno je, sa druge strane, ostao na poslednjem mestu na tabeli i u finišu sezone imaće težak zadatak da sačuva prvoligaški status pošto ima devet bodova manje od 17-plasirane Bolonje.

Prvu utakmicu kola, ujedno i derbi, sinoć su u Milanu igrali Inter i torinski Juventus, a domaći tim je pobedio sa 2:0 golovima Majkona i Semjuela Etoa u poslednjih 15 minuta utakmice.