fc_espanyolEspanjol izborio bod u gradskom derbiju s Barselonom
U gradskom derbiju Espanjol i Barcselona podelili su bodove na stadionu Cornella-El Prat odigravši 0:0 u sklopu 33. kola španoskog fudbalskog šampionata.
Barselona je u duel ušla sa statusom izrazitog favorita, kao lider prvenstva i sa sedam uzastopnih prvenstvenih pobeda, ali na kraju nije uspela da dođe do gola i tri boda.
Espanjol je igrao čvrstu i pokretljivu odbranu sa sjajnim čuvanjem najboljeg strelca današnjice Lionela Mesija, a treaba reći da je Barselona od 62. minute igrala s igračem manje nakon što je isključenje (drugi žuti karton) zaradio Dani Alveš zbog grubog starta na Hosea Kalejona.
Možda i najbolju priliku na utakmici imao je zapravo Espanjol u 45. minuti kada je udarac glavom Pabla Daniela Osvalda golmanr Barse Viktor Valdez uspeo da odbrani.
Posle dvonedeljne pauze zbog povrede lista vratio i Zlatan Ibrahimović. Ušao je u 82. minutu umesto Pedra, ali nije uspeo značajnije da se istakne.
Barselona je ovim remijem pružila priliku Real Madridu da joj se priključi na samo bod zaostatka ako pobedi u nedeljnom derbiju Valenciju na Santiago Bernabeuu. Espanjol je osvojenim bodom skočio s 14. na 12. mesto na tabeli.