francuska_liga_logoMarsej do pobede iz penala u 5. minuti nadoknade
Fudbaleri Olimpik Marseja slavili su 2:1 na gostovanju kod Bulonj a u sklopu 33. kola Le Championnata i tako zadržali prednost nad drugoplasiranim Okserom na pet bodova nastavivši kročiti ka prvom naslovu od 1992. godine.
Vodio je Marsej ptotiv pretposlednje ekipe prvenstva golom Mathieua Valbuene od 44. minute, ali je domaćin izjednačio pred sam kraj utakmice, u 82. minuti, preko Jeremyja Blayaca.
Mreže su mirovale sve do sudijske nadoknade i činilo se da će Marsej pružiti priliku pratiteljima da ga malo sustignu pet kola pre kraja sezone, ali je potom igrač odbrane domaćih Yoann Lachor igrao rukom u vlastitom šesnaestercu. Sudija je pokazao na 11 metara, a s bele tačke je precizan bio Taye Taiwo.
Drugoplasirani Okser je s lakih 4:1 kod kuće ispratio Lorijen u utakmici u kojoj je gostujući sastav poslednji zvižduk sudije dočekao s dva igrača manje (isključeni Jeremy Morel u 58. i Fabien Audard u 87. minuti).
Le Championnat, 33. kolo:
Okser – Lorijen 4:1 (Olijek 35, Jelen 36, Birsa 55, Hengbart 89 (pen) – Gameiro 82)
Bulonj – Olimpik Marsej 1:2 (Blajak 82 – Valbuena 43, Taivo 90 (pen))
Grenobl – Sošo 2:2 (Ljuboja 55, Macui 62 – Braun 27, Breše 73)
Nica – Lans 0:0
Ren – Nansi 0:0
Valensijen – Le Man 0:1 (Korčija 90+4)
Bordo – Lion 2:2 (Šamak 25, Plašil 62 – Ederson 55, Kris 72)