ukrajina engleska

Ukrajina nije primila gol 730 minuta

Golman reprezentacije Ukrajine Andej Pjatov oborio je rekord Andreja Šojkovskog po broju minuta provedenih na golu nacionalnog tima bez primljenog pogotka, preneli su danas ukrajinski mediji.
Ukrajina sa Pjatovim na golu nije vadila loptu iz mreže 730 minuta, poslednji pogodak on je primio 26. marta na meču sa Moldavijom (2:1). Pre Pjatova rekord je držao Šojkovski koji nije primio gol 720 minuta.
Legendarni golman reprezentacije Italije Dino Zof drži svetski record jer nije primio gol u dresu nacionalnog tima 1142 minuta. Ukrajina je sinoć u prvoj utakmici baraža kvalifikacija za Svetsko prvenstvo 2014. godine u Brazilu pobedila Francusku sa 2:0.

Povezana vest:  LIGA ŠAMPIONA, Nemački zid za Junajted i Siti, Astana piše istoriju