Ikechukwu UcheViljareal ubedljivo pobedio Levante

Fudbaleri Viljareala pobedili su danas, na gostujućem terenu, Levante sa 3:0, u utakmici 14. kola I učvrstili se na četvrtom mestu na tabeli španske lige.
Najzaslužniji za pobedu Viljareala bio je napadač Ikečukvu Uče, koji je postigao dva gola i iznudio jedanaesterac.
Uče je u 10. minutu bio u dobroj šansi, izbio je pred protivnički gol, ali ga je golman Levantea Kejlor Navas oborio, zbog čega je isključen, a sudija je dosudio jedanaesterac.
Na gol je stao Havi Himenes, ali ga je sa 11 metara savladao Bruno Sorijano.
Sorijano je u 74. minutu bio asistent Učeu kod drugog gola za Viljareal, a konačan rezultat Uče je postavio u 89. minutu.
Viljareal se posle osme prvenstvene pobede učvrstio na četvrtom mestu na tabeli, koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona. Viljareal ima 27 bodova, dok je Levante 10. na tabeli sa 17 bodova.
Kasnije, u gradskom derbiju igraju Sevilja i Betis, a sastaju se još Elče-Valensija i Rajo Valjekano-Espanjol.

Povezana vest:  Van Gal: Igračima će biti uništeno samopouzdanje