uefa champions league

LIGA ŠAMPIONA

Zenit osvojio bod protiv Atletika

Fudbaleri ruskog Zenita i madridskog Atletika odigrali su večeras u Sankt Peterburgu nerešeno 1:1 u prvoj utakmici petog kola G grupe Lige šampiona. „Jorgandžije“ su i pre ovog kola obezbedile prvo mesto u grupi i plasman u osminu finala, dok je Zenitu pobeda bila preko potrebna.
Izabranici Dijega Simeonea prvi su stigli do pogotka, a strelac je bio Adrijan Lopez u 53. minutu. Bod domaćoj ekipi doneo je Tobi Aldervereld autogolom u 74. minutu.
Večeras od 20.45 u drugoj utakmici ove grupe Porto dočekuje Austriju iz Beča. U slučaju trijumfa Portugalci će „preskočiti“ Zenit i zauzeti drugo mesto na tabeli.
Rezultati petog kola i tabele:
Grupa G:
Zenit – Atletiko Madrid 1:1 (Aldervereld 74. autogol – Adrijan 53)
Porto – Austrija Beč (20.45)
TABELA: Atletiko 13, Zenit 6, Porto 4, Austrija 1.
Grupa E:
Steaua – Šalke (20.45)
Bazel – Čelsi (20.45)
TABELA: Čelsi 9, Šalke 6, Bazel 5, Steaua 2.
Grupa F:
Arsenal – Marsej (20.45)
Borusija Dormund – Napoli (20.45)
TABELA: Arsenal 9, Napoli 9, Borusija 5, Marsej 0.
Grupa H:
Seltik – Milan (20.45)
Ajaks – Barselona (20.45)
TABELA: Barselona 10, Milan 5, Ajaks 4, Seltik 3.

Povezana vest:  LIGA EVROPE REZULTATI, Pobeda Fiorentine, poraz Napolija, prekid u Bratislavi