Hull City slavlje

Istorijiska pobeda Hala nad Liverpulom

Fudbaleri Hala danas su napravili iznenađenje pobedom nad Liverpulom od 3:1 u utakmici 14. kola Premijer lige, što je prvi trijumf „tigrova“ u istoriji protiv tog tima. Džek Livermor je doveo domaće u vođstvo u 20. minutu, ali je kapiten Liverpula Stiven Dzerard izjednačio sedam minuta kasnije iz sjajno izvedenog slobodnog udarca.
Liverpul je mogao da preokrene rezultat u 70. minutu kada je Viktor Mozes promašio fenomenalnu šansu, što je Hal već u sledećem napadu kaznio golom veziste Dejvida Mejlera.
Konačan rezultat postavio je Martin Škrtel autogolom posle šuta Elmohamadija.
Liverpul ostaje na drugoj poziciji sa 24 boda i sedam bodova manje od proplasiranog Arsenala, dok se Hal ovom pobedom popeo na 10. mesto sa 17 bodova.
U kasnijem terminu igraju Čelsi – Sautempton i Mančester Siti – Svonsi, dok je sutra na programu meč između Kristal Palasa i Vest Hema.

Povezana vest:  UEFA sutra saopštava kazne za incidente u Kruševcu