zvezda slavlje cz parMrđa za pobedu Zvezde nad Vojvodinom

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su večeras na svom terenu ekipu Vojvodine sa 2:1 u poslednjem meču 15. kola Superlige Srbije i jesenji deo šampionata završili sa bodom manje od vodećeg Partizana.
Junak večeri bio je centarfor Dragan Mrđa, koji je u trećem minutu sudijske nadoknade postigao gol vredan tri boda.
Crveno-belima je ovo prva pobeda nad Vojvodinom posle pet utakmica.
Kao i pre tri dana u Kupu Srbije, Vojvodina je i večeras bolje počela utakmicu, a takav pristup doneo joj je vođstvo golom Marka Poletanovića u 38. minutu.
Nastavak meča doneo je nešto bolju igru Crvene zvezde, koja je uglavnom pretila preko Abiole Daude.
Upravo je ovaj fudbaler u 50. minutu iskoristio lošu reakciju golmana Žakule posle kornera i zatresao mrežu gostiju.
Nakon toga najbolju šansu za novi gol Zvezda je imala u 88. minutu, pošto je sudija Ninoslav Spasić svirao penal nakon duela VUkana Savićevića i Bojana Nastića.
Žakula je „pročitao“ šut Milijaša i, uz pomoć stative, sačuva svoj gol.