Son Heung Min
Leverkuzen odneo bodove iz Dortmunda

Fudbaleri Bajera iz Leverkuzena pobedili su večeras u Dortmundu domaću Borusiju sa 1:0 u derbiju 15. kola Bundeslige i učvrstili se na drugom mestu na tabeli.
Strelac jedinog pogotka na meču bio je južnokorejski internacionalac Son Heung Min u 18. minutu.
Obe ekipe utakmicu su završile sa po desetoricom igrača, prvo je u 81. minutu crveni karton zaradio Emir Spahić iz Leverkuzena, a u sudijskoj nadoknadi put svlačionice morao je i Sokratis Papastatopulos.
Ekipi Borusije to je drugi poraz na domaćem terenu ove sezone, a prethodno je u Dortmundu slavio aktuelni šampion Bajern iz Minhena.
Rezultati i strelci:
Borusija Menhengladbah – Šalke 2:1 (Rafael 24, Kruze 45 penal – Farfan 17)
Štutgart – Hanover 4:2 (Harnik 13, Ibišević 32, Traore 52, Rauš 84 autogol) – Zobijeh 28, Sane 31)
Verder – Bajern 0:7 (Riberi 21, 38, 82, Van Bujten 27, Mandžukić 60, Miler 69, Gece 90)
Hamburger – Augzburg 0:1 (Han 18)
Ajntraht Frankfurt – Hofenhajm 1:2 (Hoselu 48 – Šiplok 46, Firmino 51)
Borusija Dortmund – Bajern Leverkuzen 0:1 (Min Son 18)