Wesley SneijderGalatasaray

Snajder izbacio Juventus iz Lige šampiona

Fudbaleri Galatasaraja plasirali su se u osminu finala Lige šampiona, pošto su danas u nastavku odložene utakmice šestog kola B grupe u Istanbulu savladali Juventus sa 1:0.
To znači da će Juventus kao trećeplasirani tim u grupi takmičenje nastaviti u Ligi Evrope, čije finale se sledeće godine igra upravo u Torinu.
San o evropskom proleću Juventusa u Ligi šampiona raspršio je nekadašnji član Intera, Vesli Snajder pogotkom u 85. minutu.
Pre toga najbolju priliku za domaćina imao je Didije Drogba u 58. minutu, ali se istakao golman Đanluiđi Bufon.
Meč je juče prekinut u 32. minutu zbog jakih snežnih padavina i leda na terenu.
Ni danas teren stadiona Ali Semi Jen, doduše, nije ličio na objekat na kojem može da se igra profesionalni fudbal, ali se Galatasaraj bolje snašao u tim uslovima.