Mario MandzukicBajern pobedio Hamburg, remi Hofenhajma i Dortmunda

Fudbaleri minhenskog Bajerna pobedili su danas Hamburg sa 3:1 (1:0) u utakmici 16. kola Bundeslige.
Šampiona Evrope nastavio je sa dominacijom u nemačkom prvenstvu i na najbolji način iskoristio novi kiks Borusije Dortmund, koja je odigrala samo 2:2 na gostovanju protiv Hofenhajma.
Bavarci su poveli pred kraj prvog poluvremena kada je precizan bio hrvatski reprezentativac Mario Mandzukić, a prednost je udvostručio njegov imenjak Gece.
Napadač Hamburga Pjer-Mišel Lasoga uneo je neizvesnost u meč golom u 87. minutu, ali je konačan rezulat postavio Džerdan Šaćiri.
„Miloneri“ su uspeli da izvuku bod protiv Hofenhajma, iako je domaćin vodio golovima Svena Šiploka i Kevina Volanda.
Pjer Erik Abumejan smanjio je prednost pre odlaska na odmor, a bod ekipi Jirgena Klopa doneo je defanzivac Lukaš Pišček.
Rezultati i strelci:
Bajern – Hamburger 2:1 (Mandžukić 42, Gece 52, Šaćiri 90 – Lasoga 87)
Hanover – Nirnberg 3:3 (Bitenkur 60, Dijuf 87 – Hloušek 31, Drmic 38, Nilson 41)
Hofenhajm – Borusija Dortmund 2:2 (Šiplok 17, Voland 37 – Abumejan 44, Pisček 67)
Majnc – Borusija Menhengladbah 0:0
Augzburg – Ajntraht Braunšvajg 4:1 (Verhaeh 23. penal, Han 30, 33, Altintop 75 – Erl 48)