Aleksandar Kolarov Manchester City

Siti u polufinalu, Čelsi eliminisan u produžecima

Fudbaleri Mančester Sitija plasirali su se u polufinale engleskog Liga kupa savladavši u gostima drugoligaša Lester sa 3:1, a iz daljeg takmičenja eliminisan je Čelsi, koji je posle produžetaka izgubio od Sanderlenda sa 2:1.
Mančester Siti je bez većih problema slavio u Lesteru, gde je vodeći pogodak efektno postigao Aleksandar Kolarov iz slobodnog udarca, a pobedu je u nastavku overio dvostruki strelac Edin Džeko.
Sanderlend, glavni kandidat za ispadanje iz Premijer lige, priredio je iznenađenje i u produžecima srušio favorizovani Čelsi, koji je nastupio u kombinovanom sastavu i bez Branislava Ivanovića.
„Plavci“ su poveli autogolom Katermola početkom drugog poluvremena, Borini je izjednačio u finišu, da bi Korejac Ki u 118. minutu doneo slavlje domaćinu.
Rezultati:
Lester – Mančester Siti 1:3 (Dajer 77 – Kolarov 8, Džeko 41, 53)
Sanderlend – Čelsi 2:1 (Borini 88, Ki 118 – Katermol 46. autogol)
U preostalim četvrtfinalnim utakmicama Liga kupa sutra igraju Stouk – Mančester Junajted i Totenhem – Vesthem.