Carlos TevezJuventus i Roma sigurni, Sampdorija ispustila pobedu

Fudbaleri Juventusa i Rome ostvarili su sigurne pobede, dok je Sampdorija kod kuće stigla samo do boda, u utakmicama 17. kola italijanske Serije A.
Altuelni šampion nakon odlične igre u drugom poluvremenu slavio je u Bergamu protiv Atalante (4:1), Roma je kod kuće počistila Kataniju (4:0), a Sampdorija je ispustila pobedu pobedu protiv Parme (1:1).
Ekipa Siniše Mihajlovića povela je u Đenovi u finišu prvog dela susreta, ali je Parma dvadeset minuta posle odmora izjednačila i do kraja sačuvala zaslužen remi.
Od srpskih internacionalaca svih 90 minuta odigrali su Adem Ljajić (Roma), Nenad Krstičić (Sampdorija) i Nenad Tomović (Fiorentina), dok je Boško Janković u pobedi Verone protiv Lacija (4:1) presedeo na klupi.
Rezultati:
Verona – Lacio 4:1 (Toni 5, 78, Iturbe 44, Romulo 63 – Bilja 27)
Sampdorija – Parma 1.1 (Eder 44, Lukareli 64)
Sasuolo – Fiorentina 0:1 (Rosi 82)
Atalanta – Juventus 1:4 (Morales 15 – Tevez 6, Pogba 46, Ljorente 75, Vidal 79)
Roma – Katanija 4:0 (Benatija 18, 59, Destro 55, Žervinjo 80)
Torino – Kjevo 4:1 (Imobile 45+2, 65, Vives 80, Ćerči 90+3 – Tereo 9)
Bolonja – Đenova 1:0 (Dijamanti 57)
Odigrano juče: Kaljari – Napoli 1:1, Livorno – Udineze 1:2.
U derbi utakmici 17. kola od 20.45 sati igraju Inter i Milan.
Tabela: Juventus 46 bodova, Roma 41, Napoli 36, Fiorentina 33, Verona 29, Inter 28, Torino 25, itd.

Povezana vest:  KVALIFIKACIJE ZA EURO 2012, Italija ubedljiva, porazi Portugala i Češke