Theo WalcottBendtner i Volkot čuvaju Arsenal, ubedljivi Čelsi

Fudbaleri Arsenala vratili su se na prvo mesto na tabeli Premijer lige, pošto su večeras u Londonu uz mnogo muke savladali ekipu Kardifa sa 2:0 u meču 20. kola šampionata Engleske.
Strelac gola kojim je Arsenal „slomio“ otpor Kardifa bio je Danac Niklas Bendtner u 88. minutu, a trijumf domaćina potvrdio je Teo Volkot pogotokom u drugom minutu sudijske nadoknade.
Trku za titulu nastavio je i drugi londonski tim, Čelsi, koji je u gostima pobedio Sautempton sa 3:0 zahvaljujući dobroj igri u drugom poluvremenu.
Strelci za tim koji sa klupe predvodi Žoze Murinjo bili su Fernando Tores, Vilijan i Oskar. Kapiten reprezentacije Srbije Branislav Ivanović večeras nije igrao za Čelsi zbog povrede.
Da ne odustuje od borbe za pehar pokazao je i Liverpul koji je kod kuće trijumfovao protiv Hala sa 2:0. Precizni za „crvene“ su Danijel Ager i Luis Suarez.