25.KOLO_ZVEZDA_JAVOR (1)25. KOLO JELEN SUPER LIGE
Crvena zvezda izgubila od Javora, Partizan na čelu tabele

U poslednjoj utakmici 25. kola fudbalskog prvenstva Srbije Crvena zvezda je večeras u Beogradu izgubila od Javora iz Ivanjice sa 1:0. Jedini pogodak postigao je Nikitović u 40. minutu iz penala. Posle ovog šokantnog poraza Crvena zvezda ostaje drugoplasirana na tabeli sa bodom zaostatka za vodećim gradskim rivalom Partizanom. Crvena zvezda je u susret ušla pomalo neangažovano, možda i zbog nedostatka podrške sa tribina. U prvom poluvremenu nije bilo previše izglednih prilika, sve do 40. minuta kada je Stanisavljević usamljen istrčao pred golmana crveno-belih Stamenkovića koji ga je oborio i skrivio jedanaesterac. Nikitović je bio siguran izvođač najstrože kazne, a crveno-beli ni pored znatno angažovanije igre i mnoštva stvorenih šansi nisu u nastavku uspeli da savladaju Kahrimana.
U pobedi nad Napretkom u Kruševcu fudbaleri Partizana su prikazali solidnu igru iskoristivši u prvom poluvremenu iskoristili jednu od šansi, dok su nastavku, Dijara pre svih, propustili da postignu još koji pogodak. Kruševljani su sredinom drugog poluvremena uspeli da postignu gol koji nije priznat zbog faula nad golmanom Božovićem.
OFK Beograd je u borbi za treće mesto pretekao na tabeli ekipu Spartaka. „Romantičari“ su savladali Borac iako su Čačani vrlo rano poveli. Ipak, već do poluvremena je ekipa sa Karaburme napravila preokret, a kada je na pola sata pre kraja prednost povećana, dileme oko pobednika nije bilo. Spartak je u veoma zanimljivoj utakmici izgubio od Jagodini. Gosti su samo u prvom poluvremenu parirali Jagodincima koji su u drugih 45 minuta propustili nekoliko prilika. Pobedom u Požarevcu, Vojvodina je zadržala petu poziciju, a Mladi radnik je sve bliži povratku u niži rang. Kada su već na samom početku utakmice domaći fudbaleri konačno prekinuli golgeterski post na svom terenu, činilo se da će uspeti da izbore povoljan rezultat, ali su gosti predvođeni sve boljim 25.KOLO_ZVEZDA_JAVOR (2)Mrđom opravdali ulogu favorita.
Čukarički je potvrdio dobru formu pobedom protiv Metalca i posle dugo vremena prepustio „fenjer“ Požarevljanima. Rad je posle, reklo bi se, rutinske pobede nad sve slabijim Borčancima sve dalje od opasne zone što se ne bi moglo reći za ekipu Hajduka. Iako su oslabljeni Kuljani osvojili bod u Smederevu, njihov položaj i dalje je nezavidan, dok „oklopnici“ posle još jedne serije promašaja ostaju da tavore u sredini tabele.

Povezana vest:  PREMIJER LIGA BIH, Rezultati današnjih utakmica petog kola Premijer lige