juventus slavlje

Juventus pobedio Romu i pobegao na plus osam bodova

Fudbaleri Juventusa savladali su večeras u Torinu ekipu Rome sa 3:0, pa su na čelu tabele italijanske Serije A odmakli Rimljanima čak osam bodova.
Aktuelni šampion ne zna za prepreke ove sezone, a trijumfom u derbiju 18. kola potvrdio je da ga samo čudo može sprečiti da odbrani titulu.
Predvođen majstorom Andreom Pirlom Juventus je bio nadmoćan u većem delu utakmice. Pobedu je najavio Vidal u prvom poluvremenu, a da će bodovi ostati u Torinu potvrdili su u nastavku Bonuči i Vučinić iz penala.
Nervozni gosti nisu pronalazili način kako da dođu do Bufonove mreže, pokazavši da polako posustaju nakon sjajnih izdanja sa početka sezone. Finiš utakmice odigrali su oslabljeni pošto su De Rosi i Kastan zaradili crvene kartone u roku od dva minuta.
U timu Rome svih 90 minuta odigrao je srpski internacionalac Adem Ljajić.
Juventus – Roma 3:0 (Vidal 17, Bonuči 48, Vučinić 77. penal)
Odigrano ranije danas:
Fiorentina – Livorno 1:0 (Rodrigez 66)
Kjevo – Kaljari 0:0.
Sutra se sastaju Napoli – Sampdorija. Milan – Atalanta, Katanija – Bolonja, Đenova – Sasuolo, Parma – Torino, Udineze – Verona i Lacio – Inter.
Tabela: Juventus 49 bodova, Roma 41, Napoli i Fiorentina po 36, Inter 31, Verona 29, Torino 25, Kaljari 21, itd.

Povezana vest:  KUP SRBIJE, Zvezda na Teleoptik, Partizan u Nišu protiv Sinđelića