alberto-aquilani

Remi Fiorentine i Đenove, het-trik Akvilanija

Fudbaleri Fiorentine i Đenove igrali su danas nerešeno 3:3 u poslednjoj utakmici 21. Kola italijanske Serije A. Meč u Firenci obeležio je vezni fudbaler „viole“ Alberto Akvilani, koji je postigao het-trik.
Đenova je povela golom Alberta Đilardina u 27. minutu iz jedanaesterca, a Akvilani je svojim prvim golom u 33. takođe sa bele tačke doneo Fiorentini izjednačenje. Gosti su odmah u narednom napadu povratili prednost, golom Luke Antoninija, međutim, Akvilani je u 42. ponovo izjednačio.
Akvilani je svoj het-trik kompletirao u 57. minutu, dok je bod Đenovi doneo Sebastijan De Majo u 77. Fiorentina je tako ostala na četvrtom mestu sa 42 boda i nije iskoristila priliku da se trećeplasiranom Napoliju približi na bod zaostatka.
S druge strane, Đenova je zabeležila treći remi u poslednja četiri kola, te se nalazi na 11. mestu sa 27 bodova.

Povezana vest:  Fiorentina je "potpisnik gluposti" prelaznog roka