Jack ColbackSanderlend pobedio Njukasl u lokalnom derbiju

Fudbaleri Sanderlenda pobedili su danas u gostima ekipu Njukasla sa 3:0 (2:0) u utakmici 24. kola Premijer lige.
Derbi severoistočne Engleske pripao je Sanderlendu, koji je poveo golom Fabija Borinija iz penala u 20. minutu, što je bio treći pogodak italijanskog fudbalera u isto toliko utakmica sa lokalnim rivalom.
Gosti su nekoliko trenutaka kasnije udvostručili prednost kada je Adam Dzonson iskoristio lošu intervenciju golmana Njukasla Tima Krula, a konačan rezultat postigao je Kolbek u 80. minutu.
U drugom meču Vest Hem je kod kuće savladao Svonsi sa 2:0 i makar na kratko pobegao iz zone ispadanja.
Najzaslužniji za trijumf „čekićara“ bio je dvostruki strelac Kevin Nolan, ali i Endi Kerol koji mu je asistirao prilikom postizanja golova.
Rezultati:
Vest Hem – Svonsi 2:0 (Nolan 27, 45+1)
Njukasl – Sanderlend 0:3 (Borini penal 20, Džonson 23, Kolbek 80)