German DenisAtalanta ubedljiva protiv Napolija, prekinut meč Roma-Parma

Fudbaleri Atalante napravili su veliko iznenađenje u 22. kolu Serije A, pošto su kao domaćini ubedljvio sa 3:0 savladali favorizovani Napoli.
Dvostruki strelac za Atalantu bio je Herman Denis, dok je jedan gol postigao Maksi Morales.
Katanija i Livorno igrali su na Siciliji nerešeno 3:3. Sva tri gola za Atalantu dali su Argentinci: Gosalo Bergesio, Pablo Barijentos I Serhio Almiron. Dvostruki strelac za Livorno bio je Inosent Imeghara, dok je jedan pogodak postigao Paulinjo.
Verona je kao gost savladala Sasuolo sa 2:1. Tomas Manfredini je autogolom doneo prednost pobedniku, Luka Toni je bio strelac drugog gola, a jedini pogodak za domaćina postigao je Antonio Floro Flores.
Lacio je golovima Antonija Kandreve i Baldea Keite sa 2:0 u gostima savladao Kjevo.
Utakmica između Rome i Parme prekinuta je u 10. minutu zbog obilne kiše koja je potpuno natopila stadion „Olimpiko“.
Igrači oba ekipe želeli su da se odmah odloži utakmica, a sudija Andrea De Marko je tek posle 45 minuta doneo odluku da se utakmica naknadno odigra.
Rezultati:
Kjevo – Lacio 0:2 (Kandreva 6., Keita 70.)
Atalanta – Napoli 3:0 (Denis 47., 65., Morales 70.)
Katanija – Livorno 3:3 (Bergesio 61., Barijentos 75., Almiron 88. – Emeghara 50., 78., Paulinjo 72.)
Sasuolo – Verona 1:2 (Floro Flores 90. – Manfredini autogol 50., Toni 86.)