mario mandzukic

Bajern siguran, Dortmund u petoj brzini

Fudbaleri minhenskog Bajerna pobedili su danas u gostima ekipu Nirnberga sa 2:0 u utakmici 20. kola nemačke Bundeslige. Bajern je opravdao ulogu favorita u derbiju Bavarske prekinuvši niz od dve uzastopne pobede Nirnberga na startu prolećnog dela sezone.
Prvi gol za goste postigao je hrvatski reprezentativac Mario Mandžukić u 18. minutu na asistenciju Davida Alabe, a konačan rezultat postigao je Lam početkom drugog poluvremena.
Uspešna u gostima bila je i Borusija iz Dortmunda koja je u Bremenu bila bolja od Verdera – 5:1.
Sjajne partije za „milionere“ pružili su dvostruki strelci Robert Levandovski i Henrik Mktarijan.
Bivši fudbaler Partizana Miloš Jojić nije debitovao za ekipu iz Dortmunda, pošto je čitav meč u Bremenu odgledao sa klupe.
Rezultati i strelci 20. kola:
Volfsburg – Majnc 3:0 (Rodrigez 60. penal, Dost 66, Gustavo 75)
Verder – Borusija Dortmund 1:5 (Ajciček 85 – Levandovski 26, 85, Mktarijan 41, 62, Fridrih 48)
Nirnberg – Bajern 0:2 (Mandžukić 18, Lam 49)
Frajburg – Hofenhajm 1:1 (Šmid 68 – Modeste 86)
Ajntraht Frankfurt – Ajntraht Braunšvajg 3:0 (Flum 7, Mejer 41, Ajgner 44)