eden hazard i bane

Azar poslao Čelsi na vrh

Fudbaleri Čelsija novi su lideri u Premijer ligi, pošto su večeras na svom terenu savladali ekipu Njukasla sa 3:0 i iskoristili kikseve rivala, Arsenala i Mančester Sitija. Apsolutni heroj dana na Stamford Bridžu bio je belgijski reprezentativac Eden Azar koji je zabeležio het-trik, prvi u karijeri u Premijer ligi.
Srpski reprezentativci Branislav Ivanović i Nemanja Matić odigrali su veoma dobro svih 90 minuta za londonske „plavce“.
Mančester Siti je posustao u šampionskoj trci, pošto je na gostovanju u Noriču remizirao bez golova sa domaćinom.
Srpski reprezentativac i član Sitija Aleksandar Kolarov u igru je ušao u 77. minutu umesto Alvara Negreda.
Ekipa Vest Hema je na gostovanju Aston Vili u Birmingemu došla do veoma važne pobede (2:0) zahvaljujući dvostrukom strelcu Kevinu Nolanu.
Rezultati i strelci:
Liverpul – Arsenal 5:1 (Škrtel 1, 10, Sterling 16, 52, Staridž 20 – Arteta 69)
Aston Vila – Vest Hem 0:2 (Nolan 46, 48)
Čelsi – Njukasl 3:0 (Azar 27, 34, 63. penal)
Kristal Palas – Vest Bromvič Albion 3:1 (Ins 15, Ledli 27, Šamak 29. penal – Bifuma 46)
Norič – Mančester Siti 0:0 (
Sautempton – Stouk 2:2 (Lambert 6, Dejvis 41 – Odemvingi 38, Krauč 44)