uefa champions league

LIGA ŠAMPIONA

Borusija završila posao u Rusiji

Fudbaleri Borusije Dortmund savladali su večeras u Sankt Peterburgu ekipu domaćeg Zenita sa 4:2, u prvoj utakmici osmine finala Lige šampiona.
Nemački predstavnik završio je posao pred revanš sredinom marta i može se reći da je „jednom nogom“ već u četvrtfinalu.
Borusija je dominirala na gostovanju u Rusiji. Uspeh je nagovestila silovitim početkom, jer je u roku od dva minuta povela sa 2:0, a iskustvo i kvalitet njenog tima pravovremeno su došli do izražaja u nastavku utakmice.
Zenit je zaigrao agresivnije posle odmora, a kada je preko Šatova smanjio na 2:1 činilo se da bi mogao barem do remija. Od toga nije bilo ništa, a glavni „krivac“ je Robert Levandovski. Poljski napadač zatresao je mrežu Lodigina samo četiri minuta kasnije, a kada je Hulk iz penala približio domaćina ponovo na minus jedan, ponovo se upisao u strelce i otklonio sve dileme po pitanju konačnog ishoda.
Srpski internacionalac u timu Borusije Miloš Jojić večerašnji meč presedeo je na klupi, kao i Aleksandar Luković u ekipi Zenita.
Zenit – Borusija Dortmund 2:4 (Šatov 57, Hulk 69. penal – Mkitarjan 4, Rojs 5, Levandovski 61, 71)
Revanš susret na programu je 19. marta.
Večeras od 20.45 sati u Pireju igraju Olimpijakos i Mančester Junajted.

Povezana vest:  JELEN SUPER LIGA, Rezultati četvrtog kola, strelci i tabela Super lige