Luca Antonelli Genoa CataniaSampdorija bolja od Torina, pobede Atalante i Đenove

Fudbaleri Sampdorije pobedili su danas u gostima Torino sa 2:0, dok je Atalanta na svom terenu bila bolja od Kjeva sa 2:1, a Đenova je sa 2:0 trijumfovala protiv Katanije u utakmicama 26. kola italijanske
U ostalim utakmicama, Parma je u gostima pobedila Sasuolo sa 1:0, dok su Verona i Bolonja remizirali bez golova.
Sampdorija, koju predvodi Siniša Mihajlović, posle dva vezana poraza, došla je do prve pobede.
Strelci za Sampdoriju bili su Stefano Okaka u sedmom minutu i Manolo Gabijadini u 79.
Sampdorija je tako došla do 12. pozicije u Seriji A sa 31 bodom, dok je Torino 8. sa 36.
Atalanta je seriju loših rezutlata prekinula trijumfom nad Kjevom, kojem predstoji borba za opstanak u Seriji A.
Prvi gol na meču postigao je Karlos Karmona u 21. minutu, da bi izjendačenje gostima done Dario Daineli u 72.
Atalnta je do pobede došla u 85. minutu, kada je Luka Cigarini postavio konačan rezultat.
Kjevo je od 68. minuta ostalo sa desetoricom igrača na terenu, pošto je Boštjan Cesar dobio drugi žuti kraton.
Atlanata je tako došla do 13. mesta sa 31 bodom, dok je Kjevo 17. Sa 21.
Đenova je kod kuće lako savladala Kataniju, koja je od 39. Minuta igrala sa igračem manje, jer je Đusepe Beluši isključen.
Strelci za Đenovu bili su Luka Antoneli u 14. minutu i Stefano Sturaro u 85.
Đenova je ovim trijumfom zadržala 11. mesto sa 35 bodova, dok je Katanija 19. sa 19. Ranije danas Kaljari je sa 3:0 pobedio Udineze, dok se večeras u derbiju kola sastaju Milan i Juventus, kao i Fiorenrina i Lacio.