Schalke-04Bundesliga, 32. kolo
Šalke iskoristio kiks Bajerna
Dva kola pre kraja Bundeslige fudbaleri Bajerna i Šalkea nalaze se na vrhu tabele sa 64 boda. Bajern je i dalje prvi jer ima bolju gol-razliku.
Izjednačenje na vrhu posledica je subotnjeg remija (1-1) Bavaraca protiv Borusije iz Menhengladbaha u dvoboju 32. kola. Priliku su iskoristili fudbaleri iz Gelzenkirhena i golom Vestermana u 87. minuti meča protiv Herte u Berlinu došli do sva tri boda (1-0) iako nisu pokazali dobru igru.
Urugvajac Visente Sančez, koga je Feliks Magat uveo u igru u 80. minuti, probio se po levoj strani, na drugoj stativi lepo pronašao Farfana, čiji je udarac glavom golman domaćih Drobni uspeo jedva da zaustavi nogom. Na odbijenu je loptu natrčao kapetine Vesterman i tako upisao svoj drugi gol ove sezone, svakako najvažniji u dosadašnjem delu karijere.
U isto vreme Bajern je morao da se spašava od poraz u Menhengladbahu. U susretu koji je pre tridesetak godina bio klasik nemačke najbolje lige, mladi Marko Reus, ovosezonsko Borusijino otkriće, doveo je domaće u vođstvo u 60. minuti posle odlične asistencije druge najveće mlade zvezde u domaćoj ekipi, Argentinca Raula Bobadile. Reus je u trku topovskim udarcem punom nogom zatresao mrežu Hans-Horga Buta. Bio je to njegov osmi ovesezonski gol.
U 73. minutu konačan rezultat svojim trećim pogotkom u sezoni postavio je nemački reprezentativac Miroslav Klose.
Bajernu predstoji susret na domaćem terenu sa slabašnim Bohumom, te gostujući u Berlinu kod Herte. Šalke u 33. kolu dočekuje Verder u derbiju, dok u poslednjem kolu ide na noge Majncu. Ukoliko Bajern postigne trijumf u obe utakmice, naslov će sigurno otići u München, jer Bajern ima gol-razliku +37, a Schalke +24.
Posle pet utakmica u nizu bez pobede, od čega su četiri bile porazi,fudbaleri Bajera iz Leverkuzena blistali su nad budućim drugoligašem Hanoverom pobedivši na svom stadionu 3-0. Dva je gola za domaće postigao Stefan Kisling izbivši s 21 golom ponovno na vrh tabele strelaca ispred Edina Džeke (20).
Leverkužen, koji je u onoj katastrofalnoj seriji ostao bez prilike da se bori za šampionsku titulu, ima sedam bodova zaostatka za vodećim dvojcem. Pritišće ga sve više Borusija iz Dortmunda, koja je slavila na gostovanju kod Nirnberga sa 3-2. Sva je tri pogotka za goste postigao Argentinac Lukas Barios. Napadač koji će na SP-u u Južnoj Africi igrati za Paragvaj (dobio državljanstvo po majci Paragvajki) dospeo je do broja od 18 golova u svojoj premijernoj sezoni u Budnesligi.
Utakmicu s najviše golova (3-3) u Majncu su odigrali domaćin i Ajntraht. Dva gola za domaće dao je napadač iz Burkine Faso Aristide Bance, dok je kod gostiju prva dva gola na utakmici zabio Aleksander Majer.
Treću poziciju na tabeli, koja vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona, preuzeo je Verder posle minimalne pobedom na domaćem terenu nad Kelnom u poslednjnoj današnjoj utakmici 32. kola Bundeslige.