bajern slavlje 2012

LIGA ŠAMPIONA

Remi Arsenala i Bajerna, Bavarci u četvrtfinalu

Fudbaleri Bajerna iz Minhena plasirali su se u osminu finala Lige šampiona, pošto su na svom terenu sa engleskim Arsenalom večaras igrali nerešno 1:1.Aktuelni šampion Evrope, Bajern je u prvom meču u Londonu pre dve nedelje pobedio Arsenal sa 2:0, pa se ukupnim rezultatom od 3:1 plasirao dalje.
Ekipa Pepa Gvardiole je u večerašnjem duelu na Alijan Areni diktirala tempo od početka meča, ali nisu bili precizni u nekoliko navrata, pre svega Arijen Roben.
Bajern je poveo u 55. minutu golom Bastijana Švajnštajgera, koji je sa desetak metara lako savladao golmana Arsenala, a posle odličnog prodora Franka Riberija. Samo dva minuta kasnije Arsenal je izjednačio preko Lukaša Podolskog. Nemački fudbaler je prošao po levoj strani, izbacio je iz igre Olivijea Žirua i iz gotovo „mrtvog“ ugla savladao Manuela Nojera.
Do kraja meča Bajern je bio mnogo bolji rival, propustio je još nekoliko prilika. Najbollju šansu za pobedu nisu iskoristili u 92. minutu kada Tomas Miler nije uspeo da realizuje penal.

Povezana vest:  Novinar i kamerman prijavili Kasana zbog napada