Edin Dzeko Hull City Manchester CityMančester siti pobedio Hal i ostao u trci za titulu

Fudbaleri Mančester sitija pobedili su danas na gostujuchem terenu Hal sa 2:0, u utakmici 30. Kola Premijer lige i ostali u trci sa Čelsije za šampionsku titulu.
Mančester siti je poveo u 14. minutu golom Davida Silve sa 25 metara, posle dodavanja Jaja Turea, a konačan rezultat postavio je Edin Džeko u 90. minutu, posle asistencije Silve.
Reprezentativac Bosne i Hercegovine je tako postigao prvi gol posle devet utakmica u svim takmičenjima.
-Srechan sam, nisam bio strelac u poslednjih nekoliko utakmica, ali to je fudbal. Ponekada pogodite gol, ponekad ne – rekao je Džeko posle utakmice.
Siti je od 10. minuta igrao sa igračem manje, pošto je kapiten Vensan Kompani isključen, jer je kao poslednji igrač odbrane, na oko 40 metara od svog gola, oborio Nikicu Jelavicha.
Mančester siti se posle 19. prvenstvene pobede popeo sa četvrtog na drugo mesto na tabeli sa 60 bodova i ima šest manje, ali i dve utakmice manje od vodecheg Čelsija. Liverpul i Arsenal imaju po 59 bodova, ali i utakmicu više.

Povezana vest:  Krasićev menadžer: Borusija Dortmund nema para za Miloša