lopta u mreziNapredak siguran protiv Donjeg Srema

Fudbaleri Napretka pobedili su večeras na svom terenu u Kruševcu ekipu Donjeg Srema sa 4:2 u utakmici 19. kola Superlige Srbije.
U meču punom preokreta domaćin je zasluženo odneo sva tri boda i došao do sigurnog mesta u „zlatnoj sredini“ na tabeli.
Donji Srem poveo je u devetom minutu preko Gorana Jankovića, a 15 minuta kasnije izjednačio je Miloš Bajić.
Strelac vodećeg gola za Napredak bio je Nenad Trujić u 45. minutu, a potom je u 59. minutu Ognjen Damnjanović iskoristio penal za Donji Srem.
Ipak, u nastavku meča Napredak je zahvaljujući golovima Dušana Mićića u 66. i Bojana Božovića u 75. minutu osigurao trijumf.
Rezultati:
Javor – Spartak 0:0
Sloboda – Radnički Niš 0:0
OFK Beograd – Novi Pazar 0:1 (Obrovac 84)
Vojvodina – Čukarički 1:1 (Poletanović 62 – Pjasentin 82)
Napredak – Donji Srem 4:2 (Bajić 26, Trujić 45, Micić 66, Božović 75 – Janković 9, Damjanović 59. penal)