kasalica

Kasalica povećao Zvezdinu prednost na tabeli

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su večeras na svom terenu Radnički iz Kragujevca sa 1:0 u meču 19. kola Superlige Srbije i bar do nedelje popodne povećali prednost u odnosu na Partizan na četiri boda.
Crveno-beli su odigrali meč ispod očekivanja, ali su zahvaljujući rezervisti Filipu Kasalici uspeli da dođu do veoma važna tri boda.
Crnogorski internacionalac je u 75. minutu bio najsnalažljiviji u kaznenom prostoru gostiju i ubacio loptu u mrežu posle kornera.
Prethodno, najbolju priliku na meču, koji je posmatralo 22.500 gledalaca, imao je Miloš Ninković u 28. minutu iz penala, a prethodno je sudija Miodrag Gogić duel Dragana Mrđe sa odbrambenim igračima Radničkog okarakterisao kao najstrožu kaznu.
Ninković je prvo pogodio stativu sa „bele tačke“, a potom iz odbitka i prečku. Međutim, i da je Ninković dao gol iz odbitka, on ne bi bio priznat jer igrač koji je izveo penal nema pravo da nastavi akciju ako je prethodno pogodio okvir gola.
U drugoj večerašnjoj utakmici 19. kola Superlige ekipa Jagodine odigrala je na svom terenu bez golova protiv Voždovca.
Rezultati:
Javor – Spartak 0:0
Sloboda – Radnički Niš 0:0
OFK Beograd – Novi Pazar 0:1 (Obrovac 84)
Vojvodina – Čukarički 1:1 (Poletanović 62 – Pjasentin 82)
Napredak – Donji Srem 4:2 (Bajić 26, Trujić 45, Micić 66, Božović 75 – Janković 9, Damjanović 59. penal)
Jagodina – Voždovac 0:0
Crvena zvezda – Radnički Kragujevac 1:0 (Kasalica 75)