salihovicHofenhajm napravio iznenađenje u Leverkuzenu

Fudbaleri Hofenhajma napravili su večeras iznenađenje i u Leverkuzenu pobedili ekipu Bajera sa 3:2 u poslednjoj utakmici 26. kola nemačke Bundeslige.
Leverkuzen je dva puta „jurio“ i stizao goste, ali je u 89. minutu Entoni Modeste postigao pobedonosni gol za Hofenhajm.
Prethodno, gosti su do prvog gola došli u 14. minutu, kada je Sejad Salihović bio precizan iz penala, a u 39. minutu izjednačio je Stefan Kisling.
Samo minut kasnije Kevin Foland doneo je novu prednost Hofenhajmu, a u 54. minutu drugi gol za Bajer dao je Simon Rolfs.
Rezultati:
Nirnberg – Ajntraht Frankfurt 2:5 (Drmić 64, Kampanja 72 – Barneta 21, Hozelu 49, 89, Madlung 53, Kadlec 90)
Bajer Leverkuzen – Hofenhajm 2:3 (Kisling 39, Rolfs 54 – Salihović 14. penal, Foland 40, Modeste 89)
Juče:
Borusija Menhengladbah – Herta Berlin 3:0 (Arango 28, Kruze 32, Rafael 40)
Volfsburg – Augsburg 1:1 (Olić 81 – Verner 43)
Šalke – Ajntraht Braunšvajg 3:1 (Gorecka 17, Huntelar 65, Salaj 90+4 – Kesel 81)
Štutgart – Hamburger 1:0 (Maksim 69)
Majnc – Bajern Minhen 0:2 (Švajnštajger 82, Gece 86)
Hanover – Borusija Dortmund 0:3 (Humels 43, Levandovski 52, Rojs 90+1)
Odigrano u petak: Frajburg – Verder Bremen 3:1.
Tabela: Bajern Minhen 74 boda, Borusija Dortmund 51, Šalke 50, Bajer Leverkuzen 44, Borusija Menhengladbah 42, Volfsburg i Majnc po 41, Augsburg 39, itd.