kadeti lit

Kadeti Srbije bez plasmana na prvenstvo Evrope

Kadetska fudbalska reprezentacija Srbije nije uspela da se plaira na prvenstvo Evrope pošto je danas u Novom Sadu, u poslednjem kolu Grupe 5 elitne runde kvalifikacija, igrala protiv selekcije Nemačke nerešeno 1:1.
Izabranicima selektora Branislava Nikolića u odlučujućoj utakmici bile je neophodna pobeda, jer su na tabeli sa šest bodova bili iza vršnjaka iz Nemačke zbog lošije gol-razlike. Došli su na korak od cilja kada je Šaponjić doveo Srbiju u vođstvo golom u 13. minutu, ali je u nastavku susreta Ajdogan pogodio u 62. za izjednačenje, pa je Nemačka remijem protiv domaćina turnira otišla na kontinentalni šampionat.
Današnjoj utakmici prisustvovao je i predsednik Srbije Tomislav Nikolić.
Srbija je prethodno pobedila Republiku Irsku sa 2:1 i Gruziju sa 2:0, dok je Nemačka slavila protiv Gruzije rezultatom 4:0, a protiv Republike Irske sa 3:0.
U drugoj utakmici poslednjeg kola Republika Irska i Gruzija igrale su u Beogradu nerešeno 2:2.
Konačna tabela: Nemačka i Srbija po 7 bodova, Eepblika Irska u Gruzija po 1.
Fudbalsko prvenstvo Evrope za kadete (igrači do 17 godina) biće održano od 9. do 21. maja na Malti.

Povezana vest:  Del Boske glasao za Gvardiolu, a zaobišao Murinja