miralem pjanic

Roma pobedila Parmu i primakla se Juventusu

Fudbaleri Rome pobedili su večeras na svom terenu Parmu sa 4:2, u poslednjoj utakmici 31. Kola italijanske lige i smanjili zaostatak za vodećim Juventusom na osam bodova.
Roma je povela u 12. minutu golom Žervinja, a izjednačio je Afrije Akva tri minuta kasnije. Samo minut posle toga kapiten Rome Frančesko Toti vratio je vođstvo rimskom timu, a dva gola prednosti doneo je Miralem Pjanić u 49. minutu.
Ubeljivo vođstvo Roma je stekla u 82. minutu preko Rodriga Tadeija, a konačan rezultat postavio je Džonatan Bijabijani u poslednjem minutu utakmice.
Roma je druga sa 73 boda i ima osam manje od vodećeg Juventusa, ali I obezbeđuje direktan plasman u Ligu šampiona. Parma je šesta na tabeli sa 47 bodova i ima dva manje od Intera na petom mestu, koje sledeće sezone vodi u Ligu Evropa.

Povezana vest:  Završnica EP 2020. godine u Londonu ili Minhenu