aleksandar pavlovic par siroki

Partizan teško do pobede nad Borcem u Čačku

Košarkaši Partizana pobedili su danas uz mnogo muke Borac iz Čačka u gostima sa 80:75 (21:13, 12:21, 26:23, 21:18). Partizan je igrao bez Davisa Bertansa imao mnogo problema da dođe do trijumfa u drugom kolu Superlige. Crno-beli su prestigli vođstvo domaćih i stekli dvocifrenu prednost u prvoj četvrtini.
Borac je zaigrao bolje u drugoj deonici i počeo da pogađa, tako da je na poluvreme otišao sa vođstvom 34:33. Timovi su se u trećoj četvtini smenjivali u vođstvu, a Partizan je u poslednjih 10 minuta otišao sa dva poena prednosti, 59:57.
Poslednjih 10 minuta proteklo je u istoj rezultatskoj neizvesnosti, a crno-beli su tek u poslednjih minut i po uspeli da prelome meč. Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Aleksandar Pavlović sa 21 poenom. Nikola Milutinov završio je utakmicu sa 13 poena i šest skokova, a Žofre Lovernj sa 12 poena i osam skokova.
Borac je predvodio Nikola Pešaković sa 25 poena. Partizan sada ima dve pobede, a Borac dva poraza u Superligi.

Povezana vest:  NLB LIGA, Uvalin: Teško gostovanje je pred nama