barsa_kosarkaFAJNAL FOR, EVROLIGA

Barselona prvi finalista završnog turnira

Košarkaši Barselone plasirali su se u finale završnog turnira Evrolige u Parizu, pošto su večeras u polufinalu savladali moskovski CSKA sa 64:54 (12:11, 17:10, 18:20, 17:13).

Barselona će u nedelju u finalu igrati protiv pobednika utakmice Partizan-Olimpijakos.

Prvi koš u hali Bersi postigla je Barselona, ali je CSKA uzvratio na „furiozan“ način serijom 9:0 i napravio potpuni rezultatski preokret.

Ispostavilo se, međutim, da je to bilo sve što je ruska ekipa uradila u prvoj deonici.

Povezana vest:  Teodosić od leta prelazi u Fenerbahče?

Ekipa Barselone je u drugom delu prve četvrtine uzvratila serijom 10-2 i na prvi odmor otišla sa vođstvom od 12:11.

Španski tim je, nakon izjednačenog početka drugog perioda, potpuno preuzeo kontrolu i vođstvo. Najveća prednost Barselone u prvom poluvremenu iznosila je osam poena (29:21).

Barselona ni u trećoj četvrtini nije ispuštala prednost, ali nije uspevala ni rezultatski da se „odlepi“ od CSKA.

Povezana vest:  Miler: Imao sam opcije u NBA, ali sam izabrao Zvezdu

U poslednjem minutu ove deonice, Moskovljani su pogotkom Trajana Lengdona došli na „minus četiri“ (45:41).

Nakon novog, relativno visokog vođstva Barselone od 49:41 u 32. minutu, ruska ekipa se vratila i tri minuta kasnije smanjila na 49:46.

Ipak, Barselona je definitivno „prelomila“ utakmicu minut i 14 sekundi pre kraja, kada je Erazem Lorbek pogodio „trojku“ za vođstvo od 59:51.