nba novi logo

NBA VESTI
Klivlend „trojkama“ srušio Atlantu

U nastavku prvenstva američke profesionalne košarkaške lige (NBA) Klivlend je jutros savladao Atlantu sa 127:94, a čak 57 od ukupnog broja poena Klivlend je postigao zahvaljujući „trojkama“ (19 iz 31 pokušaja).
Nestvarno deluje podatak da su košarkaši Klivlenda pogodili svih devet šuteva za tri poena u prvoj četvrtini koju su dobili sa 41:25. U istoriji NBA lige još se nije dogodilo da jedan tim za prvih 12 minuta igre „trojke“ šutira 9-9!
Stopostotni učinak u pogođenim „trojkama“ nastavljen je početkom drugog perioda jer je domaćin „vezao“ još dva dalekometna hica i tek posle 11 uzastopno pogođenih šuteva za tri poena, „podigao ručnu“.
Protivnik je već bio grogiran o čemu najbolje ilustruje rezultat prvog poluvremena koje je Klivlend dobio sa 71:43!
Lebron Džejms je bio pokretačka snaga tima pošto je za 29 minuta postigao 32 koša, ostvario sedam asistencija i šest puta bio najviši u skoku. Trener Klivlenda Dejvid Blat zato ga je nagradio odmorom u poslednjoj četvrtini u kojoj nije ni kročio na parket.
Uz Džejmsa u pobedničkom timu istakli se još Kajri Irving sa 20 poena.
U poraženoj Atlanti bolji od ostalih bio je Pol Milsap sa 16 koševa i sedam skokova.