cz real 1
Zvezda izgubila od Reala na početku Top 16 faze

Košarkaši Crvene zvezde izgubili su večeras u Beogradu od Real Madrida sa 72:79 (12:15, 19:19, 14:24, 27:21), u utakmici prvog kola Grupe E Top 16 faze Evrolige.
Utakmicu u Beogradskoj areni pratilo je skoro 19.000 gledalaca, a najefikasniji u ekipi Crvene zvezde bili su Majk Cirbes sa 13 poena I šest skokova i Luka Mitrović sa 13 poena. Nikola Kalinić dodao je 10 poena, uz šest skokova i 10 asistencija, a Boban Marjanović devet poena uz sedam skokova.
U ekipi Reala najefikasniji je bio Rudi Fernandes sa 15 poena, uz šest skokova i četiri asistencije, Felipe Rejes ubacio je 13 poena, a Serhio Rodriges 12 poena uz sedam asistencija.
Ekipe su na početku bile izjednačene a Rejes je posle „trojke“ doneo Realu vođstvo od 9:5. Domaći su uspeli da se primaknu, ali je „kraljevski klub“ mini-serijom otišao na 13:7. Oba tima su do kraja prilično loše šutirala, pa je deonica završena vođstvom Reala od 15:12.
Real je serijom preko Kej Si Riversa i „trojkom“ Andresa Noćionija poveo sa 20:12, ali je nakon toga Čarls Dženkins vezao sedam poena a uz „zakucavanje“ Cirbesa, Zvezda je preokrenula na 21:20.
Gosti su sredinom deonice uzvratili brzom igrom i uz dobar šut za tri poena Riversa i Fernandesa otišli na sedam razlike (28:21). Zvezda je nakon toga bolje zaigrala u odbrani, ali je na poluvreme otišla sa tri poena zaostatka 31:34.
Real je na početku treće četvrtine poveo sa sedam razlike, a Zvezda  je serijom od 9:0 uspela da preokrene rezultat na 40:38. Ekipe su se nakon toga na kratko smenjivale u vođstvu a Real je zahvaljujući odličnom šutu za tri poena (Fernandes i Rodriges) i serijom od 14:0 poveo sa 56:43.
Real je dobro igrao u četvrtoj četvrtini posle pet vezanih poena Rodrigesa i koša Noćionija poveo je u 32. minutu sa 18 razlike 65:47. Uzvratio je Stefan Jović „trojkom“, ali su gosti i posle toga lako pogađali koš protivnika.
Španci su se nakon velikog vođstva opustili, pa je Zvezda do kraja utakmice uspela da se primakne na pet razlike „trojkom“ Jake Blažiča (72:77), ali više od toga nije uspela.
U sledećem kolu, 8. januara, Zvezda će igrati u Tel Avivu protiv Makabija, a Real u Madridu protiv Galatasaraja.