a zalgiris004

Crvena zvezda poražena od Žalgirisa

Košarkaši Crvene zvezde izgubili su večereas u Kaunasu od ekipe domaćeg Žalgirisa sa 76:70 (12:12, 28:15, 11:28, 25:15), u utakmici pretposlednjeg 13. kola Top 16 faze Evrolige.
Crveno-beli su pretrpeli 10. poraz i ostali pretposlednji na tabeli E grupe, iza večerašnjeg rivala, koji je zabeležio petu pobedu.
Oba tima ranije su izgubila šanse da se plasiraju u četvrtfinale, ali je u duelu bez takmičarskog značaja vođena veoma zanimljiva i izjednačena borba.
Žalgiris je na poluvreme otišao sa 13 poena prednosti i činilo se da će rutinski zabeležiti uspeh, međutim, izabranici Dejana Radonjića zaigrali su odlično u nastavku i preokrenuli rezultat.
Bilo je neizvesno i uzbudljivo do same završnice, kada je crveno-belima zakazao šut. Promašili su iz nekoliko izglednih pozicija, pa je domaćin uz pomoć navijača boljom koncentracijom ipak došao do pobede.
Odlučili su poeni Andersona minut pred kraj posle atraktivne akcije i trojka Milaknisa 17 sekundi pre zvuka sirene za zasluženo slavlje Žalgirisa.
Litvanskog prvaka do pobede su predvodili Jankunas sa 19, Čeri sa 17 i Milaknis sa 11 poena, dok su u Crvenoj zvezdi najefikasniji bili Marjanović sa 14 i Dženkins sa 12.
U poslednjem kolu Crvena zvezda 9. aprila dočekuje Panatinaikos, a Žalgiris dan kasnije gostuje Real Madridu.
Rezultati E grupe:
Žalgiris – Crvena zvezda 76:70 (12:12, 28:15, 11:28, 25:15)
Odigrano juče: Makabi – Galatasaraj 81:72, Barselona – Real Madrid 85:80, Panatinaikos – Alba 66:68.
Tabela: Real Madrid i Barselona 10-3, Makabi 8-5, Panatinaikos i Alba 7-6, Žalgiris 5-8, Crvena zvezda 3-10, Galatasaraj 2-11.
U mečevima poslednjeg kola sastaju se Alba – Makabi, Crvena zvezda – Panatinaikos (9. aprila), Galatasaraj – Barselona i Real Madrid – Žalgiris (10. aprila).