boban marjanovic cz budOčekivane pobede Crvene zvezde i Partizana

Košarkaši Crvene zvezde savladali su večeras u Beogradu ekipu FMP-a sa 81:69. dok je Partizan u Novom Sadu slavio protiv domaće Vojvodine rezultatom 79:61, u prvim utakmicama 5. kola Superlige Srbije.
Oba favorita zadržala su maksimalan učinak, dok je FMP pretrpeo treći, a Vojvodina drugi poraz u dosadašnjem delu takmičenja.
Crveno-beli su protiv FMP-a opušteno ušli u meč, gosti su to iskoristili i dobili drugu i četvrtu deonicu, ali bez ikakvih šansi za iznenađenje, jer je kvalitetniji sastav Dejana Radonjića na kraju rutinski izborio očekivani uspeh.
Istakli su se Marjanović sa 23, Dženkins sa 16 i Kalinić sa 12 poena, dok su kod gostiju najefikasniji bili Gudurć sa 15 i Čović sa 12.
Nešto ozbiljniji posao imao je Partizan u Novom Sadu, ali ni tu pitanje pobednika nije dolazilo u pitanje.
Crno-beli su u drugoj četvrtini dopustili Vojvodini malu nadu da može ozbiljnije da se suprotstavi, međutim, u nastavku su bez problema kontrolisali utakmicu i lako došli do trijumfa, a trener Duško Vujošević pružio je priliku igračima koji su do sada imali manju minutažu.
Najefikasniji su bili Milosavljević sa 15, Milutinov sa 12 i Andrić sa 11 poena, dok su kod Novosađana bolji od ostalih bili Popović sa 11 i Radonjić sa 10.