aleksandar djordjevic

Đorđević: Odnos prema igri i Islandu bio pravi

Selektor košarkaške reprezentacije Srbije Aleksandar Đorđević rekao je posle ubedljive pobede protiv Islanda (93:64) da je zadovoljan igrom i odnosom koji su njegovi izabranici pokazli prema protivniku.
-Odnos prema igri i timu Islanda bio je pravi, respektujemo način na koji igraju, to je zadivilo sve ovde na šampionatu. Oni su atipična ekipa, za razliku od nas, koji smo visoki, ali uspeli smo da se spustimo u stav i ispratimo ih – rekao je Đorđević.
On je dodao da je bolja odbrana u drugom poluvremenu utakmice bila presudna za trijumf nad neugodinim Skandinavcima.
-Zadiovoljan sam rezulatatom, ali i kako smo podelili minute i energiju pred važne mečeve protiv Turske i Italije. Nijedan igrač, osim Nedovića i Kalinića, nije bio na terenu više od 20 minuta, što je dobra stvar, jer igrati dan za danom i u ovakvom terminu nije nimalo jednostavno – zaključio je Đorđević.
Naredni meč na prvenstvu Evrope srpski košarkaši odigraće sutra od 14.30 sati protiv selekcije Turske.

Povezana vest:  Mladi košarkaši Srbije trijumfalno okončali prvu fazu EP