Još jedna pobeda crno belih

Partizan – Cedevita 95:75

(32:18, 19:15, 28:10, 16:32)

partizan_cedevitaPartizan je rutinskom igrom savladao Cedevitu i nastavio sjajnu seriju. Iako je izostala rezultatska neizvesnost, publika u Pioniru je uživala u velikom broju atraktivnih poteza, pre svih Marića i Veselyog. Cedevita lišena pomoći nekoliko ključnih igrača nije bila ravnopravan rival sjajnim crno-belima.

Ključ dominacije Partizana ležao je u agresivnoj odbrani i totalnoj dominaciji u skoku. Takođe treba istaći da su učenici Duška Vujoševića nanizali čak 20 asistencija. Indeks korisnosti 120:51 u korist domaćina možda i najbolje odslikava odnos snaga na parketu.

Šampionu NLB lige je silovito ušao u meč sa namerom da što pre slomi otpor rivala i pokaže mu da na parketu Pionira nema šta da traži. Marić i Kecman su pokrenuli Parni valjak, pridružili su im se Meccalebb i Roberts tako da su gosti već posle pet minuta bili u dvocifrenom minusu (18:7). Koncepcija Zagrepčana je bila skroz pokidana, samo je Marino Baždarić zadavao problema odbrani crno-belih. Visoka razlika nije dovela do opuštanja u redovima domaćina. Nošeni podrškom sa tribina crno-beli su nastavili u istom ritmu i uz atraktivne poteze povećavali razliku.

Povezana vest:  Tomić: Zadovoljan samo pobedom; Trinkijeri: Bez rešenja za Odžoa

Poenima Baždarića i Andersona u drugom periodu Cedevita je uspela da se približi na minus 11 (27:38), ali tako je samo naljutila crno-bele. Marićevo kucanje podiglo je temperaturu na tribinama i najavilo silovit atak Partizana. Bez prevelike potrošnje energije, predvođeni sjajni Meccalebbom koji je lako prbijao odbranu rivala, crno-beli su na veliki odmor otišli sa plus 18 – 51:33.

Partizan je u nastavku održao čas Cedeviti kako se igra vrhunska odbrana. Učenici Slobodana Subotića su u trećem periodu ubacili svega 10 poena čime su rešene sve dileme oko pobednika. Prednost Partizana se konstantno povećavala, pred poslednju četvrtinu iznosila je ogromnih 36 poena (79:43). S obzirom da tada definitivno bilo jasno da će šampion uknjižiti bodove i napraviti novi korak ka vrhu, Duško Vujošević je dao šansu mladim igračima. Cedevita je to iskoristila i uspela da ublaži poraz.