nba_novi_logoNBA FINALE

Lejkersi osvojili titulu prvaka

Košarkaši LA Lejkersa predvođeni briljantnim Kobijem Brajantom došli su do pobede u sedmoj utakmici NBA finala sa Bostonom i tako osvojili novu titulu prvaka najjače košarkaške lige na svetu.

Lejkersi su pred svojom publikom slavili rezultatom 83-79, osvojivši 16. titulu NBA prvaka. Boston je na poluvremenu imao prednost od šest poena, a ona je tokom treće četvrtine narasla na 13 poena. Lejkersi su uspeli da se vratiti i osvojili novi prsten. Najbolji strelac NBA prvaka u poslednjoj utakmici bio je Kobi Brajant sa 23 poena, dok je tri manje ubacio Ron Artest.

Povezana vest:  CITY BASKET 3 na 3 turnir u Delta City, Za najbolje basketaše sportska oprema

Najbolji strelac kod Seltiksa bio je Paul Piers sa 18, a Kevin Garnet je ubacio 17 poena.

MVP finalne serije je Lejkersova zvezda, kojoj je ovo peta titular prvaka sa timom iz Los Anđelesa. Treneru Filu Džeksonu ovo je 11. titula, čime se izjednačio sa legendarnim Ruselom.