Košarkaši Partizana završili su prvu fazu takmičenja u Ligi šampiona na trećem mestu u Grupi E, pošto su večeras u gostima izgubili od italijanskog Sasarija 99:85 (19:22, 32:20, 21:21, 27:22), u 14. kolu takmičenja.

Partizan je igrao bez kapitena Novice Veličkovića, Vila Hečera, Uroša Lukovića i Vanje Marinkovića, a trener je pružio šansu igračima koji manje igraju. Partizan je igrao dobro u prvoj četrtini i na početku drugog poluvremena, ali nije imao odgovor na seriju trojki Sasarija, koji je meč završio sa 16 pogodjenih trojki iz 30 pokušaja.

Povezana vest:  Klipersi bolji od Majamija u prijateljskom meču

Sasari je na kraju prvog poluvremena vodio devet razlike, Partizan je izjednačio početkom treće četvrtine, ali je onda domaći tim napravio seriju i veliku razliku i na kraju ostvario ubedljiv trijumf.

Najefikasniji u Partizanu bio je Stefan Birčević sa 17 poena. Mihajlo Andrić postigao je 14, a Kenan Karahodžić 13. Stefan Pot završio je utakmicu sa osam poena i devet asistencija. Sasari je predvodio Rok Stipčević sa 23 poena.

Povezana vest:  EVROLIGA, TOP 16, Pionir neprelazna prepreka i za Marusi