vlada_jovanovic_trener_kk_partizan_3Jovanović: Iz poraza moramo da izvučeo pouke

Košarkaši Partizana mt:s zauzeli su četvrto mesto na turniru “Aleksandar Gomeljski“. U veoma uzbudljivoj utakmici za treće mesto, koju je obeležilo mnogo preokreta, poraženi su od ekipe Panatinaikosa rezultatom 73:68 (17:12, 19:18, 19:28, 18:10).

Posle utamice strateg crno- belih Vlada Jovanović je prokomentarisa utakmicu:

-Ne treba čovek da bude zadovoljan minimalnim porazom čak i od ekipe koja je skoro svake druge godine prvak Evrope. I ove godine su pojačali svoje redove sa bivšim igračem Partizana Marićem i Satoom koji je došao iz Sijena. To je jedna ekipa koja pored CSKA, pretenduje na fajnal for, pa i na samo osvojanje Evrolige. Normalno je da čovek ne treba da bude zadovoljan učinjenim u porazu, ali s obzirom protiv koga smo igrali, to se ipak posmatra na drugačiji način. Imponuje nam što smo igrali sa njima, jer to su prave provere onoga koliko smo napredovali i gde se sada nalazimo u odnosu na našu formu i kvalitet igre koji želimo da postignemo uoči početaka bitnih takmičenja. Ove utakmice su nam pre svega mnogo važne u tom segmentu, bez mnogo akcenta na rezultat, ali naravno pobedi se uvek teži. Prvo poluvreme nismo odigrali na zavidnom nivou, počeli smo sa dosta promašenih lakih poena, a i šut sa linijie penala je bio na pedeset procenata realizacije. U drugom poluvremenu smo popravili skok u napadu i uspešnost šuta za tri poena, a konsolidovali smo i redove u odbrani i to je donelo rezultat. Trideset i osam minuta smo dobro igrali,a poslednja dva minuta smo morali da stanemo u zonu da bismo sačuvali naše visoke igrače od petog faula, jer su bili opterećeni ličnim greškama skoro čitavu četvrtu deonicu. Potom smo primili nekoliko vezanih lakih trojki, a Panatinaikos je to znalački iskoristio i sigurno utakmicu priveo kraju. Čestitao bi njima, kao i ekipi CSKA juče, na odličnim partijama, a nama preostaje da se ne zadovoljavamo porazima, već da pokušamo da izvučemo pouke i da ih iskoristimo da bismo napredovali, i da iz tih poraza naučimo kako da pobeđujemo.