nba-logoNBA VESTI

Stoudemire predvodio Nikse do pobede u Milanu

Prevođeni ovoletnjim pojačanjem Amar’eom Stoudemireom košarkaši Nju Jork Nicksa svladali su milansku Olimpiju 125-113 u prvoj od svoje dve predsezonske NBA utakmice koje će odraditi u Evropi.

Dojučerašnji krilni centar Feniks Sansa ubacio je 32 poena i dodao im šest skokova. Briljirao je protiv svoje bivše ekipe, upravo se iz nje uputivši u NBA ligu, i Danilo Galinari ubacivši 24 koša i ostvarivši sedam skokova.

Povezana vest:  NBA VESTI, Pobede Čikaga i Klipersa

Uvodno poluvreme prošlo je u izjednačenosti, pa je italijanski klub u jednom trenutku druge četvrtine i uživao 41-36 prednost. Ipak, od pobede su ostali udaljeni.

Protiv NBA profesionalaca najviše su pokazali Ukrajinac s NBA iskustovom Oleksij Pečerov s 23 poena i pet skokova, odnosno Stefano Manćineli s 13 koševa, šest skokova i sedam asistencija.

Svoju sledeću i poslednju evopsku utakmicu u predsezoni Nicksi igraju protiv Minesota Timbervolvsa u sredu. Domaćin susreta je Pariz.

Povezana vest:  Fenerbahče i CSKA maksimalno iskoristili domaći teren