Zvezda u drugoj fazi takmičenja posle pobede nad Dinamom

filip_videnov_cz1Košarkaši Crvene zvezde plasirali su se u drugu fazu takmičenja u Evrokupu pošto su danas u Moskvi pobedili Dinamo sa 88:86 (19:25, 27:22, 21:22, 21:17), u utakmici petog kola Grupe F. Zvezda sada ima četiri pobede i poraz, a Dinamo je zabeležio svih pet poraza.

Najefikasniji u beogradskoj ekipi bio je Majk Tejlor sa 22 poena, Tadija Dragićević i Nemanja Bjelica postigli su po 12, a Vladimir Štimac, Marko Kešelj i Oliver Stević dodali su po 11. Stević, koji je imao i 10 skokova, postigao je pobedonosne poene za crveno bele. Najzapaženiji u ekipi Dinama bio je Sergej Bikov sa 17 poena.

Povezana vest:  Erceg odlazi iz Galatasaraja

Domaćin, za koga ovaj meč nije imao rezultatski značaj, odlično je krenuo i veoma brzo poveo sa 9:2, a u desetom minutu imao je vođstvo od 19:9. Do kraja prve deonice, međutim, crveno beli su se zahvaljujući Štimcu vratili na „podnošljivih“ 25:19.

Beogradska ekipa je na početku druge četvrtine napravila seriju od 8:0 i preokrenula na 27:25 u 12. minutu, ali je ruski tim u nastavku utakmice uzvratio i došao do vođstva 42:37. U poslednjem minutu prvog poluvremena „trojkama“ Kešelja gostujuća ekipa uspela je da smanji na 46:47.

Ruski tim je u prvom delu trećeg perioda čuvao prednost, ali je Zvezda predvođena Filipom Videnovom i Tejlorom od 24. do 28. minuta napravila seriju 10:0 za prednost 64:48. U završnici treće četvrtine, međutim, Zvezda je igrala loše u napadu i postigla samo tri poena, a Dinamo je to iskoristio i preokrenuo na 69:67.

Košarkaši Dinama su na početku poslednje deonice ponovo stigli do pet poena prednosti (74:69), a zatim i 79:74. Zvezda je, tri minuta pre kraja gubila sa 83:79, a potom serijom od 4:0 dossla do vođstva 84:83.

Povezana vest:  Adam Morison se priključio akciji - Pobedi sa mnom!

Nakon toga Dimitri Domani pogodio je samo jedno slobodno bacanje i izjednačio na 84:84. Zvezda je ponovo povela, domaći su izjednačili, a pobedničke poene u završnici utakmice postigao je Stević.

U poslednjem kolu, koje se igra 12. januara, Zvezda će u hali Pionir dočekati italijanski Beneton.